22 липня 1862 р. – рушив у подорож пробний залізничний рейс полковника Михайла Юхимовича Богомольця.
Рушив у подорож пробний залізничний рейс по залізничній магістралі Сергіїв Посад – Нижегородська гілка – Ярославське шосе, здійснений під керівництвом інженер-полковника Михайла Юхимовича Богомольця.
Про Богомольців-«технарів» відомо мало. А між тим багато з нас були техніками, інженерами, залізничниками. Інженер шляхів сполучення Михайло Юхимович походив з «вітебської» гілки роду. Народився в 1825 році. Його батько, колишній військовий, одружившись на доньці поміщика Булгакова, отримав за дружиною посаг у вигляді помістя Грязна Потудань у Курській губернії.
Про Михайла Юхимовича, який був четвертим з шести дітей капітана 5-го Єгерського полку Йоахіма Юзефовича (Юхима Йосифовича) Богомольця ми наразі знаємо дуже мало. Відомо, що його діяльність припала якраз на становлення залізничного сполучення в Російській імперії.
Був одним з директорів-засновників залізниці Сергієв Посад – Нижегородська гілка – Ярославське шосе. Цю посаду обійняв у травні 1860 р. Фактично саме Михайло Богомолець керував побудовою цієї транспортної гілки. 22 липня 1862 р. очолював випробувальну групу, яка здійснювала пробний рейс по цій магістралі. За успішну здачу її в експлуатацію отримав звання полковника.
Мабуть, є така властивість у нашому роді: прагнути робити щось нове й невідоме – те, що перед тим не робив ніхто.